W świadomości wielu mężczyzn panuje przekonanie, że preparaty poprawiające sprawność seksualną muszą być po pierwsze na receptę, a po drugie szalenie drogie. Sildenafil, który jest podstawą ogromnej liczby tabletek na erekcję, łamie ten nieprawdziwy stereotyp. Nie tylko można go kupić bez recepty, ale również jest stosunkowo tani w porównaniu z innymi środkami, jakie dostępne są w aptekach lub w internecie.

Skuteczność potwierdzona klinicznie

Dodatkowo sildenafil ma nad nimi jeszcze jedną ważną przewagę; jest substancją, której działanie zostało zbadane i sprawdzone w wielu niezależnych laboratoriach. Wyniki wszystkich testów były jednakowe: preparaty na jego bazie wykazują silnie działanie stymulujące i pozwalają wywołać oraz utrzymać trwałą erekcję nawet do dwóch godzin.

Środki dodatkowe

Jako substancja czynna może być stosowany z innymi związkami wspomagającymi działanie. Spotyka się chociażby preparaty z dodatkiem kofeiny czy ekstraktów ziołowych i roślinnych o dużych właściwościach krążeniowych. Dzięki temu efektywność całego preparatu znacząco wzrasta.